Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Do Prahy přijede jeden z vůdců krymských Tatarů

Kraje: Praha / kir / Echo24.cz / 14. března 2016 13:44
Do Prahy přijede jeden z vůdců krymských Tatarů

Jeden z vůdců krymských Tatarů Refat Čubarov
Autor: facebookový profil události

Praha - Do Prahy přijede jeden z vůdců krymských Tatarů, kteří jsou po ruské anexi poloostrova vystaveni represím a útlaku. O záhadných zmizeních a úmrtích, které Tataři připisují ruským úřadům, nebo zrušení jejich neformálního parlamentu bude Refat Čubarov mluvit na půdě Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Besedu s ním pořádá Východoevropský klub při filosofické fakultě.

Refat Čubarov byl předsedou parlamentu krymských Tatarů Medžlis až do jeho zrušení po zahájení ruské okupace Krymu. Působil také jako poslanec v ukrajinském parlamentu. V současnosti je spolu s Mustafou Džemilevem největším obhájcem práv Tatarů na Krymu, za což se jej Rusko pokouší dostat mimo jiné na seznam Interpolu. Oba mají nyní také zákaz vstupu na Krym.

Veřejná diskuse s Čubarovem se uskuteční ve čtvrtek 17. března od 19 hodin v budově Filozofické fakulty na náměstí Jana Palacha. Více informací najdete na Facebooku.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Diakoniespolu.cz
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
8%
 
Ano
21%
 
Ne, je nás čím dál méně
41%
 
Je to stále stejné
26%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 276)