Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Studenti vysokých škol se potřinácté sejdou na Velehradě

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 12. dubna 2016 8:00
Studenti vysokých škol se potřinácté sejdou na Velehradě

Přednáška Tomáš Halíka při jednom z minulých ročníků Studentského Velehradu
Autor: Christnet.cz / Vít Luštinec

Velehrad - Moravské poutní místo Velehrad bude 21. až 24. dubna hostit 13. celostátní setkání vysokoškoláků. Akci nazvanou Studentský Velehrad pořádá Vysokoškolské katolické hnutí Česká republika. Nabídne přednášky, besedy, workshopy, koncerty a modlitby, řekla dnes ČTK mluvčí akce Kateřina Stoklásková.

Setkání, které se koná jednou za dva roky, nabízí studentům možnost setkávat se s věřícími vrstevníky a zamýšlet se nad různými otázkami. "Letos bude ústřední pozornost zaměřená na snahu žít prostě. Na toto téma se budou vyjadřovat hosté z řad duchovních i světských," uvedla Stoklásková.

Účast přislíbila například ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková, kněz Karel Satoria, spisovatelka Hana Pinknerová či herečtí manželé Tereza a Matouš Rumlovi. "Úvodní mši svatou bude sloužit kardinál Dominik Duka a během dalších dní se zde objeví i jiní čeští a moravští biskupové," uvedla Stoklásková. Pořadatelé očekávají účast asi 500 studentů z České republiky i ze Slovenska.

Studentský Velehrad se koná každé dva roky od jara 1992. Vysokoškolákům nabízí příležitost pro vzájemnou výměnu zkušeností a společné přemýšlení o aktuálních i dlouhodobějších otázkách společenského i osobního života. Podrobnosti o programu letošního ročníku jsou na internetových stránkách www.studentskyvelehrad.cz.

Vysokoškolská katolická hnutí v tuzemsku vznikala po roce 1989. V současnosti působí v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě, Hradci Králové a ve Zlíně. Při posledním sčítání lidu v roce 2011 se v Česku jako věřící označilo něco málo přes dva miliony lidí, tedy asi pětina obyvatel. Podle statistických údajů z roku 2011 klesl počet obyvatel hlásících se k římskokatolické církvi přibližně na milion lidí.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 739)