Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Dav muslimů napadl křesťanská obydlí kvůli smíšenému partnerství

Ze světa / juml / ČTK / 26. května 2016 23:38
Dav muslimů napadl křesťanská obydlí kvůli smíšenému partnerství

Koptové demonstrující v Egyptě. Ilustrační foto
Autor: Flickr.com / Creative Commons

Káhira - Dav muslimů vyplenil a vypálil jižně od Káhiry sedm příbytků křesťanů, když se rozneslo, že jeden ze členů této komunity má vztah s muslimkou. V prohlášení to oznámila koptská ortodoxní církev působící v Egyptě. Podle informací muž z vesnice uprchl, ale jeho matku rabující muslimové vysvlékli do naha, zbili a přinutili projít vesnicí. Ve skupině útočníků bylo asi 300 mužů.

Incident se stal 20. května v provincii Mínja. Policie dorazila po dvou hodinách a zatkla šest lidí. Rodina "provinilého" křesťana podle místního duchovního informovala policisty o hrozícím konfliktu den předem. "Nikdo nic neudělal a policie se útoku nesnažila předejít. Nežijeme v džungli ani v kmenové společnosti. Není správné, aby se kdokoli považoval za soudce, policistu nebo vládce," řekl představitel koptské církve v Mínji Anba Makarios.

Asi desetina z 90 milionů Egypťanů vyznává křesťanství. Agentura AP napsala, že v minulých letech muslimské gangy jižně od Káhiry zaútočily na bohaté křesťanské rodiny. Známy jsou snahy odvést mladé dívky z křesťanských rodin do domácností muslimských mužů, kde jsou nuceny ke konverzi k islámu. Koptové tvrdí, že policie je často v případech zločinů páchaných na křesťanské komunitě nečinná.

Makarios v televizním rozhovoru prohlásil, že opožděný příjezd policie při incidentu v Mínji byl záměrný a jeho účelem bylo poskytnout útočníkům dostatek času.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Reklama ETF
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 211)