Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Herci Gere, Clooney a Hayeková dostali medaile od papeže

Ze světa / juml / ČTK / 31. května 2016 21:08
Herci Gere, Clooney a Hayeková dostali medaile od papeže

George Clooney
Autor: Wikipedia.org / Nicolas Genin / Wikimedia Commons

Vatikán - Papež František ocenil americké filmové hvězdy Richarda Gerea, George Clooneyho a Salmu Hayekovou medailemi za jejich pomoc při vzdělávání dětí a mládeže. Informovala o tom agentura Reuters. Herci převzali z rukou papeže medaili ve Vatikánu během víkendového kongresu mezinárodní organizace Scholas Occurrentes.

"Je to pro mě čest být tady. Děkuji Františkovi, že přispívá ke vzdělávání dětí v různých částech světa," řekl před udělením medaile Clooney, který na setkání přijel s manželkou Amal.

Třídenního kongresu ve Vatikánu se účastnilo na 400 lidí z celého světa, včetně sportovních či uměleckých osobností, i dětí, například úspěšných dětských "youtuberů" (ti, kteří zveřejňují videa na sociální síti You Tube) z různých zemí.

Organizace Scholas Occurrentes spojuje na 400.000 škol a vzdělávacích zařízení celého světa, které v rámci této sítě spolupracují na různých projektech. Kromě Františka, který stál u zrodu této iniciativy, se do projektů zapojují další slavné osobnosti. Jako jedni z prvních se například v roce 2013 angažovali fotbalisté Lionel Messi či Gianluigi Buffon.

Organizace Scholas Occurrentes (Školy, které se setkávají) navázala na programy, které organizoval papež František ještě jako arcibiskup Buenos Aires.

Papež také v neděli na kongresu oznámil, že 10. července se v argentinské La Platě uskuteční Fotbalový zápas za mír, jehož se zúčastní mimo jiné hvězdy Lionel Messi, Diego Maradona, Luis Suárez či Ronaldinho. Konání přátelského utkání, jehož výtěžek půjde na školské projekty, domluvil papež na schůzce s prezidentem Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) Giannim Infantinem.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Komuniální církev
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
43%
 
Spíše ano
2%
 
Spíše ne
21%
 
Ne
34%
 
(Počet hlasů celkem: 53)