Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Barnevernet ustoupil: Vrací děti křesťanské rodině

Ze světa / juml / Vlastní zpráva / 4. června 2016 8:41
Barnevernet ustoupil: Vrací děti křesťanské rodině

Rodina Mariuse a Ruth Bodnariu
Autor: facebook.com

Oslo/Hradec Králové - Norský úřad na ochranu dětí Barnevernet vrací rumunsko-norskému páru jeho pět dětí, které mu odebral loni v listopadu z obav, že byly vystaveny špatnému zacházení. Podle rumunských sdělovacích prostředků o tom dnes informovala rodina Bornariuových, která uvedla, že se dohodla s příslušnými orgány na jejich převzetí v příštích dnech.

Případ vyvolal velké pozdvižení zejména v Rumunsku, kde se řešil i na úrovni parlamentu. Vznikla dokonce petice, kterou podepsaly v dvaceti zemích světa desítky tisíc lidí s požadavkem na vrácení dětí rodině.

Manželé Marius a Ruth Johane Bornariuovi se dostali do konfliktu s norskými úřady kvůli podezření z domácího násilí. Bylo jim vytýkáno, že proti svým dětem používali nepřiměřeně tvrdé fyzické tresty, což rodiče popírají.

Pět odebraných dětí za tři dny

Barnevernet – instituce, která zajišťuje sociálně-právní ochranu nezletilých dětí a mládeže v Norsku, odebrala obě nejstarší děti ze školy a umístila je do pěstounské péče. Poté byly za doprovodu policie odebrány další dvě děti nic netušícím rodičům přímo z domu. A o den později rodičům vzali pracovníci Barnevernetu, za přítomnosti policie, i nejmladší dítě, tříměsíčního kojence. Prý z důvodu týrání dětí, to se ovšem neprokázalo.

Nyní budou všechny děti příští týden vráceny rodičům.

„Z této zprávy mám nesmírnou radost a jsem přesvědčen, že se tak stalo hlavně díky obrovskému mezinárodnímu tlaku a celosvětovým protestům,“ uvedl k případu europoslanec Tomáš Zdechovský, který o případu psal i pro Christnet.

Podle Zdechovského má na tomto úspěchu nepřímo podíl také kauza Evy Michalákové. V Oslo příští víkend proběhne demonstrace za navrácení všech neprávem odebraných dětí, které se Zdechovský oficiálně zúčastní jako mluvčí postoje Evropského parlamentu.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Reklama ETF

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 211)