Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Diakonie se vyjádřila k prezidentovu výroku. Ten označil neziskové organizace za pijavice

Domácí zpravodajství / kir / Vlastní zpráva / 11. června 2016 16:47
Diakonie se vyjádřila k prezidentovu výroku. Ten označil neziskové organizace za pijavice

Logo evangelické Diakonie
Autor: www.e-cirkev.cz

Praha - Diakonie Českobratrské evangelické vydala prohlášení v reakci na slova prezidenta republiky o financování neziskových organizací, tedy k jeho přirovnání neziskových organizací k pijavicím na státním rozpočtu. Zeman tento svůj názor nedávno prohlásil pro deník Blesk. Text prohlášení Diakonie přinášíme v plném znění, jak byl publikován na stránkách e-cirkev.cz:

"Diakonie ČCE je také nezisková organizace. Patří k těm největším, denně pomáhá tisícům lidí u nás i ve světě.

Diakonie je otevřená bez rozdílu všem – tedy i Miloši Zemanovi. Pokud bude mít pan prezident zájem, rádi jej pozveme k návštěvě služeb, jež Diakonie provozuje. Nabízí se především domovy pro seniory, ale také speciální školy, chráněné dílny, azylové bydlení pro matky s dětmi, domovy pro lidi s nízkofunkčním autismem atp. Rádi také panu prezidentovi zprostředkujeme schůzky s našimi klienty či jejich příbuznými nebo opatrovníky. V rozhovoru s nimi si může pan prezident ujasnit, v čem jsou služby Diakonie naší společnosti prospěšné.

Jak Miloš Zeman často zdůrazňuje: „Jen hlupák nemění své názory.“ Nabízíme tedy panu prezidentovi příležitost, aby svůj poněkud extrémní názor na financování neziskových organizací konfrontoval s realitou – a změnil."

Podobné prozhlášení vydala i humanitarní organizace Člověk v tísni nebo Rada vlády pro nestátní neziskové organizace.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Reklama ETF
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 191)