Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Desetitisíce lidí přišly na zahajovací mši Světových dnů mládeže

Ze světa / vlu / ČTK / 26. července 2016 19:14
Desetitisíce lidí přišly na zahajovací mši Světových dnů mládeže

Ilustrační foto
Autor: Światowe Dni Młodzieży Krakow 2016 / Paulina Krzyżak

Krakov - Desetitisíce lidí přišly na zahajovací mši Světových dnů mládežeVelkou mší pod širým nebem za účasti desítek tisíc věřících začaly dnes vpodvečer poblíž centra jihopolského Krakova Světové dny mládeže. Mezi účastníky šestidenní akce, která vyvrcholí nedělní mší, zavítá ve středu papež František.

Pořadatelé očekávají, že setkání mladých katolíků se zúčastní až půldruhého milionu lidí z celého světa. Podle agentury DPA odhodlání přijet předem oznámilo kolem půl milionu poutníků ze 187 států. Z Česka se jich do Krakova vypravilo na 6000.

Světové dny mládeže vycházejí z iniciativy někdejšího papeže Jana Pavla II., ve které jeho nástupci Benedikt XVI. i nynější hlava katolické církve František pokračují. Letošní se konají pod heslem "Blahoslavení milosrdní, neboť oni dojdou milosrdenství".

O české skupině poutníků informují stránky: https://krakov2016.signaly.cz

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 330)