Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Provinciál dominikánů se distancoval od výroků Norberta Badala

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 28. července 2016 14:50
Provinciál dominikánů se distancoval od výroků Norberta Badala

Milan Badal byl osobním tajemníkem arcibiskupa Dominika Duky
Autor: Khalil Baalbaki

Praha - Česká dominikánská provincie dnes na svých webových stránkách zveřejnila přeloženou homilii francouzského kardinála Andreho Vingt-Trois, kterou včera pronesl při mši za oběti teroristického útoku ze Saint-Étienne Du Rouvray. Provinciál dominikánů Benedikt Mohelník se při zveřejnění odkazu na překlad zároveň distancoval od vystoupení osobního tajemníkem pražského arcibiskupa a dominikána Milana Norberta Badala v rozhovoru pro ČT24.

„Tímto se také jednoznačně distancuji od výroků fr. Norberta Badala OP v médiích a výroků jim podobných. Tyto postoje považuji za naprosto nepřijatelné a ve svých důsledcích nebezpečné,“ napsal na facebookovém profilu centra Dominikánská 8, které slouží jako místo vzdělání a kultury při klášteře sv. Jiljí v Praze.

„Pařížský kardinál mluví jako ten, koho se celá hrůzná situace bezprostředně týká a v této atmosféře žije a působí. Jeho slova vyznívají úplně jinak…“

„Zároveň vyzývám vás, všechny bratry a sestry dominikánské rodiny, abychom se připojili k modlitbám a postu francouzských křesťanů,“ píše Mohelník.

Milan Badal je v současné době asignován do pražského dominikánského konventu u sv. Jiljí, ale žije mimo klášter.

Celý text přeloženého kázání je k dispozici na stránkách OP.cz

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
76%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
2%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
14%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
7%
 
(Počet hlasů celkem: 121)