Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Tomáš Halík přednášel v Austrálii a Hong Kongu, uvedl svou knihu v čínštině

Ze světa / juml / red / 10. srpna 2016 6:56
Tomáš Halík přednášel v Austrálii a Hong Kongu, uvedl svou knihu v čínštině

Tomáš Halík při setkání s čínskými čtenáři své knihy Vzdáleným nablízku v Hong Kongu
Autor: archiv Tomáše Halíka

Praha/Hong Kong/Austálie - Tomáš Halík již podruhé po pěti letech pronesl na pozvání  australských katolických biskupů  cyklus přednášek a besed pro biskupy, kněze, profesory teologických fakult i pro širší veřejnost v arcidiecézích Melbourne, Sydney a Brisbaine. Christnet.cz o tom informovala Česká křesťanská akademie. Několikrát vystoupil společně s významným církevním právníkem a obhájcem práv australských domorodců prof. Frankem Brennanem SJ. Konal též duchovní cvičení v benediktinském klášteře v australské Arcadii.

V Hong Kongu se setkal s  arcibiskupem kardinálem Tongem, který napsal doslov k čínskému vydání jeho knihy Vzdáleným nablízku. V katolickém kulturním centru hovořil se svými čtenáři  a diskutoval s čínskými křesťanskými teology o roli náboženství a teologie v době konfrontace civilizací a procesu prolínání kultur.

„V letech 2015 – 2017 uskutečňuji řadu podobných rozhovorů s křesťanskými mysliteli  v Evropě, Americe, Austrálii, Asii a Africe v rámci mezinárodního výzkumného úkolu o budoucnosti náboženství, globalizaci křesťanství a mezináboženském dialogu a dokončuji přípravné práce pro novou knihu o současných proměnách náboženství, zejména ve vztahu teologie k politice, filozofii a spiritualitě,“ uvedl Tomáš Halík.   

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
76%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
3%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
14%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
7%
 
(Počet hlasů celkem: 135)