Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež zařídil lidem bez domova výlet k moři

Ze světa / / ČTK / 15. srpna 2016 19:20
Papež zařídil lidem bez domova výlet k moři

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative Commons

Řím - Poněkud netradiční almužnou se rozhodl podpořit římský biskup zdejší bezdomovce. Jednodenním výletem k moři jim chce dopřát, aby strávili jeden den života tak, jak jej tráví „normální lidé“.

Průvodcem na jednodenní cestě, jejíž hlavní náplní je koupání, opalování a na zpáteční cestě také večeře v pizzerii, je cestujícím papežův almužník arcibiskup Konrad Krajewski osobně. Krajewski na papežovo přání každý den usedá za volant dodávky, kterou několik bezdomovců odveze na pláž, kde jim rozdá plavky a ručníky. Arcibiskup svou práci popsal deníku La Stampa.

Vatikán o lidi bez domova pečuje dlouhodobě. Před lety nechal římský biskup zřídit nedaleko náměstí svatého Petra toalety a sprchy, ty mohou lidé bez domova využívat zdarma. K dispozici je jim i holič. Za doprovodu švýcarské gardy papežův almužník rozdává jídlo na římských nádražích.

V poslední době římský biskup upozorňuje i na další potřebné. František mluvil minulou neděli v rámci polední modlitby Angelus Domini o tragické situaci v Sýrii, nemlčí ani k otřesným životním podmínkám uprchlíků – dvacet z nich osobě hostí ve Vatikánu. V pátek se římský biskup setkal s bývalými prostitutkami, na svých cestách často zavítá do domova seniorů, věznice nebo nápravného zařízení pro mládež.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

VOS Caritas
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
16%
 
Částečně
4%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 349)