Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Katolička Žižková reaguje na aktuální dění písničkou proti uprchlíkům

Kultura / / Vlastní zpráva / 2. září 2016 10:55
Katolička Žižková reaguje na aktuální dění písničkou proti uprchlíkům

Screenshot autorky klipu proti uprchlíkům
Autor: www.youtube.com

Praha - Česká herečka a zpěvačka Olivie Žižková uvedla v rozhovoru pro DVTV s Danielou Drtinovou, že vražda francouzského kněze byla pro ni jako pro věřící katoličku poslední kapkou a impulzem k napsání písně „Evropo, dýchej“, ta nyní rezonuje na sociálních sítích.

„Ve snech mě tíží, že k nám se průser blíží“ - těmito slovy angažovaná skladba začíná. Pokračuje konstatováním lepší přítomnosti „holých lebek“ - patrně neonacistů - než uprchlíků, přes refrén až „ke krvavým výletům“ a slovům skloňovaným dnes a denně médii ve všech pádech, jako „džihád“ a „šária“.

Jednoduše veršovaná a velmi rytmická skladba posluchači snadno utkví v paměti. Ve videoklipu divák zhlédne podle slov autorky pouze „náznaky násilí“, jelikož „uřezané hlavy“ do videa dávat nechtěla, zejména kvůli dětem, které by mohly klip sledovat. Na moderátorčin dotaz, odkud materiály pocházejí, odpověděla umělkyně, že ze serveru. K dalším zajímavým místům rozhovoru patří inspirace Žižkové u Miloše Zemana, Tomia Okamury a – v neposlední řadě – jejího manžela, stejně jako upozornění na prodej Koránu v České republice nebo reakce na otázky Drtinové po významu substantiva „šária“.

Skladbu je možné zhlédnout zde.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
73%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
1%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
17%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
9%
 
(Počet hlasů celkem: 66)