Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež František odslouží mši na památku zavražděného kněze Jacquesa Hamela

Ze světa / vlu / ČTK / 13. září 2016 16:37
Papež František odslouží mši na památku zavražděného kněze Jacquesa Hamela

Papež František
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative commons

Vatikán - Papež František ve středu odslouží mši na památku francouzského kněze zavražděného v červenci v kostele nedaleko francouzského Rouenu. Oznámil to dnes vatikánský mluvčí Greg Burke.

Mše se podle něj bude konat brzy ráno v Domě Svaté Marty, kde má papež rezidenci. Bohoslužby, kterou bude přenášet vatikánská televize, se zúčastní 80 poutníků z Rouenu a tamní biskup Dominique Lebrun.

Pětaosmdesátiletého kněze Jacquesa Hamela zavraždili dva teroristé, kteří vtrhli do kostela v Saint-Etienne-de-Rouvray u Rouenu na severozápadě země. V zajetí kromě toho drželi šest lidí. Teroristická organizace Islámský stát (IS) krátce poté zveřejnila video, na němž oba útočníci přísahají věrnost šéfovi IS abú Bakrovi Bagdádímu.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
16%
 
Částečně
4%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 349)