Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Kněz Ladislav Heryán představil svou knihu Exotem na této zemi

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 19. října 2016 21:10
Kněz Ladislav Heryán představil svou knihu Exotem na této zemi

Ladislav Heryán: Exotem na této zemi
Autor: Portál

Praha - V pražské Knihovně Václava Havla dnes salesiánský kněz a pedagog Ladislav Heryán představil svou knihu Exotem na této zemi. Publikace s podtitulem O božím milosrdenství je vyprávěním šestadvaceti příběhů lidí často z okrajových vrstev společnosti. Mísí se v nich biblická podobenství s realitou současného světa.

Autor v knize vyjadřuje svoje negativní názory na Vladimira Putina, odvážně deklaruje i svůj vstřícný postoj k církevním sňatkům transsexuálů a homosexuálů a nevyhýbá se ani s tématu imigrace a českým postojem k uprchlíkům. Otevřený je i sám k sobě.

"Název vymyslel šéfredaktor vydavatelství Portál Martin Bedřich podle jedné z kapitol knihy. V každé kapitole je nějaký můj osobní příběh ilustrovaný úryvkem z bible. Příběh povídky Exotem na této zemi je z Divadla Archa, kde jsem uváděl pořad k výročí úmrtí Filipa Topola. Vzniklo to na základě mé reakce na urážku z publika a rozvíjím tam v nadsázce myšlenku, že křesťané jsou tak trochu exoti," řekl ČTK Heryán přezdívaný "pastor undergroundu", který je znám především jako teolog s úzkými vztahy k undergroundu a mívá pravidelnou bohoslužbu na rockovém festivalu Trutnoff v Trutnově.

"Heryánova kniha vydá za kubické metry výkladových teologických slovníků a kvanta pastýřských listů," uvedl v recenzi knihy Zdeněk A. Eminger (v článku pro Christnet.cz, pozn. red.).

Jako salesián se Heryán věnuje řadu let službě mladým lidem a dětem, jako biblista učil na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, nyní působí na Vyšší odborné škole sociálně pedagogické a teologické Jabok a na Institutu ekumenických studií při Evangelické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Rodák z Nového Jičína kázal v roce 2011 při pohřbu Ivana Martina Jirouse a před třemi lety vedl poslední rozloučení s Filipem Topolem. Letos v lednu vyšla kniha Země bez obzoru, ve které diskutuje s rozhlasovým redaktorem Petrem Vaďurou.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 739)