Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

TOP 09 a Starostové zorganizovali ve sněmovně adventní setkání. Přišel i Duka

Domácí zpravodajství / kir / TOP 09 / 8. prosince 2016 17:50
TOP 09 a Starostové zorganizovali ve sněmovně adventní setkání. Přišel i Duka

Ilustrační foto - Zasedací sál Poslanecká sněmovny
Autor: Wikipedia.org / Ervin Pospíšil / Wikimedia Commons

Praha - Poslanci napříč politickými stranami, zaměstnanci sněmovny a sváteční hosté se dnes před jednáním sešli na tradičním adventním setkání. Každoročně ho pořádá klub TOP 09 a Starostové. Pozvání letos opět přijal Dominik kardinál Duka. Setkání zpestřila vokální skupina Crashendo, poslanci si také společně zazpívali píseň Narodil se Kristus Pán. 

„Advent je obdobím očekávání příchodu Ježíše Krista na tento svět, který si každý rok o Vánocích připomínáme. Proto bychom měli najít v tomto období alespoň nějaký čas, kdy se zastavíme, ztišíme a budeme naslouchat,“ řekla při zahájení adventní snídaně ve Sněmovně místopředsedkyně TOP 09 poslankyně Helena Langšádlová.

Letošního setkání se stejně jako v minulých letech zúčastnil i arcibiskup pražský Dominik kardinál Duka, který promluvil k přítomným poslancům. „Děkuji, že jste si vědomi, že je práce ve sněmovně potřebnou prací a že cílem vašeho snažení je především blaho každého konkrétního člověka. Přeji všem, abychom prožili naše české Vánoce, které u nás jako svátek rodiny mají své pevné místo,“ řekl přítomným ve svém svátečním slově kardinál Duka.

Z Bible četli poslankyně TOP 09 Nina Nováková a poslanec TOP 09 Daniel Korte. „Adventní čekání na doby, kdy se podle tradice Božské dotkne lidského a přinese světlo, v nás alespoň na chvíli rozezní dobrou strunu,“ uvedla poslankyně Nováková. „Advent, čekání na příchod našeho Pána, by měl být časem naslouchání. Ve sněmovně se spíše překřikujeme, proto naše setkání vnímám jako výzvu, alespoň na chvíli se poslouchejme,“ řekl poslanec Korte.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Reklama ETF
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Mají české církve vyzvat vládu a občany k solidaritě s Itálii postiženou pandemií koronaviru?
Ano, bez spolupráce v rámci celé Evropy se epidemie nezastaví
95%
 
Spíše Ano
1%
 
Ne, máme dost vlastních starostí
4%
 
(Počet hlasů celkem: 211)