Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež varoval před hledáním spasitele v době krize. Připomněl i Adolfa Hitlera

Ze světa / kir / ČTK,red / 22. ledna 2017 23:21
Papež varoval před hledáním spasitele v době krize. Připomněl i Adolfa Hitlera

papež František
Autor: Wikipedia.org / Benhur Arcayan

Vatikán - Papež František prohlásil, že počká na činy nového amerického prezidenta Donalda Trumpa a teprve podle nich si na něj vytvoří názor. "Nerad soudím lidi předčasně. Uvidíme, co Trump udělá," prohlásil papež v obsáhlém rozhovoru, který v sobotu večer otiskl španělský list El País. ČTK přináší jen krátky výběr témat.

Na otázku ohledně populistických politických vůdců, kteří nyní vystupují do popředí ve Spojených státech a v Evropě, papež varoval před hledáním spasitele v době krize.

Adolf Hitler byl v Německu ve 30. letech "zvolen lidem a pak lid zničil", uvedl papež František. Zalitoval také, že v době krize "máme tendenci hledat spasitele, který by nám vrátil identitu, a chráníme se před ostatními lidmi zdmi a ploty z ostnatých drátů".

Celý text rozhovoru v angličtině je zde.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
59%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
12%
 
Ne
27%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 734)