Ve Vídni vzrostl počet křtů dospělých, hlavně kvůli imigrantům

Ze světa / vlu / ČTK / 5. března 2017 9:37
Ve Vídni vzrostl počet křtů dospělých, hlavně kvůli imigrantům

Albertinský chór katedrály svatého Štěpána ve Vídni
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Vídeň - S počtem žadatelů o azyl se v okolí Vídně zvýšil také počet dospělých, kteří požádali místní katolickou církev o křest. Vídeňská arcidiecéze zaznamenala letos oproti loňsku více dvojnásobný počet zájemců o tuto svátost, informovala agentura APA. Nejčastěji o křest žádají dospělí původem z Íránu a Afghánistánu.

Povolení kardinála Christiana Schönborna k udělení svátosti křtu obdrželo letos po roční „zkušební době“ 254 žen a mužů, uvedla vídeňská arcidiecéze. Loni jich přitom bylo jen 121.

Jednoletou zkušební dobu pro žadatele o křest zavedli ve Vídni před rokem kvůli zvýšenému zájmu o konverzi ke katolictví z řad žadatelů o azyl z převážně muslimských zemí, uvedla agentura APA.

„Ještě nikdy jsme v naší arcidiecézi neměli tak velký počet dospělých, kteří se chtěli nechat pokřtít,“ uvedla zástupkyně církevní jednotky Friederike Dostalová. Podle ní je z celkového počtu lidí, kteří obdrželi letos povolení ke křtu, 80 procent muslimských konvertitů.

Vídeňská arcidiecéze se rozkládá na území hlavního města a východní části spolkové země Dolní Rakousy.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Půjdete k volbám?
Ano
92%
 
Ne
8%
 
Ještě nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 38)