Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Při generální audienci v Římě bude papeži Františkovi představen obraz Lidické Madony

Domácí zpravodajství / kir / cirkev.cz, red. / 10. března 2017 16:46
Při generální audienci v Římě bude papeži Františkovi představen obraz Lidické Madony

Lidická Madona autora Zdirada Čecha
Autor: www.cirkev.cz

Praha, Řím - U příležitosti připomínky 100 let od zjevení Panny Marie ve Fatimy či tragédie z jara roku 1942, vypálení Lidic proběhne pouť do Říma, kde mj. bude při generální audienci 31. května papeži Františkovi představen obraz tzv. Lidické Madony autora Zdirada Čecha. Papež František toto umělecké dílo požehná, a následně bude trvale umístěno v lateránské bazilice sv. Marcelina a Petra, která je titulárním chrámem arcibiskupa pražského, kardinála Dominika Duky.

Program putování s Lidickou Madonou do Říma bude dále složen z několika eucharistických bohoslužeb; jedna z nich se chystá do baziliky Santa Croce di Gerusalemme, titulárního chrámu kardinála Miloslava Vlka, a ve čtvrtek 1. června by měla proběhnout národní bohoslužba v bazilice sv. Petra ve Vatikánu u oltáře sv. Václava.

Českou účast koordinuje Českomoravská Fatima Konclířov, která nabízí jednak cestu autobusem s ubytováním v Římě na 2 noci či pobyt s leteckou dopravou.

 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

VOS Caritas
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 342)