Odcházení kardinála Vlka zachycuje dokument ČT

Domácí zpravodajství / juml / red. / 12. května 2017 12:33
Odcházení kardinála Vlka zachycuje dokument ČT

Kardinál Vlk při natáčení dokumentu Odcházení
Autor: ADV studio

Praha - Česká televize zařadila do vysílání nový dokument o kardinálu Miloslavu Vlkovi. Zachycuje posledních sedm let tohoto mimořádně aktivního a energického člověka. Kromě jeho veřejných aktivit nabízí i pohled do soukromí a do duše kardinála. V roce 2010 odešel Miloslav Vlk do důchodu, ale zůstal v bezprostředním styku s lidmi. Neustále také sledoval dění doma i ve světě.

Dokument se věnuje jeho životnímu bilancování, hodnocení vztahů s prezidenty Václavem Havlem, Václavem Klausem a Milošem Zemanem, a také jeho pohledu na složité období ve vztahu církve a státu. Sleduje kardinála v běžných situacích všedního dne, v jeho duchovní „rodině“ Hnutí fokoláre, ale také na cestě do Říma za papežem Františkem či v pozici papežského legáta na slavnosti k 600. výročí upálení Mistra Jana Husa.

Působivé je i poslední období, kdy bojoval s těžkou nemocí a připravoval se na odchod z pozemského života.

Dokument se vysílá k nedožitým osmdesátým pátým narozeninám Miloslava Vlka. Připravil ho režisér Jan Heller a tým ADV STUDIA.

Stanice ČT 2 ho vysílá v rámci Cest víry v neděli 14. května ve 13:20, v repríze v pondělí 15. května (13:05) a v neděli 21. května (5:00).

Upoutávka:

https://youtu.be/vgyU-OaqCvI

 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte se zákazem nošení šátků do škol?
Ano
57%
 
Ne
40%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 157)