Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Synod Slezské evangelické církve uvede do úřadu nového biskupa Tyrlíka. Připomene výročí reformace

Domácí zpravodajství / kir / sceav / 16. května 2017 9:48
Synod Slezské evangelické církve uvede do úřadu nového biskupa Tyrlíka. Připomene výročí reformace

Nový biskup Tomáš Tyrlík
Autor: www.sceav.cz

Český Těšín -

32. řádný synod Slezské církve evangelické augsburského vyznání (SCEAV) se bude konat ve dnech 19. a 20. května v budově Diakonického a vzdělávacího centra Vladislava Santariuse v Českém Těšíně.

V jubilejním roce, kdy si církve připomínají pětisté výročí začátku reformace, bude hlavním tématem synodu právě poselství Reformace. V programu dostanou prostor hosté, kteří přednesou své referáty na reformační témata - Jakub Kijonka, Ivan Eľko a Łukasz Barański. Synod také schválí rozpočet a výroční zprávy o stavu církve i dozorčí rady Slezské diakonie.

Letos v květnu také dochází k výměně biskupů. Úřad po šesti letech opouští Jan Wacławek a jeho post přejímá Tomáš Tyrlík, dříve jeho náměstek. Slavnostní bohoslužby s uvedením do úřadu biskupa Tyrlíka se uskuteční v neděli 21. května v 15:00 hod. v českotěšínském evangelickém kostele Na Nivách.

Bohoslužbu povede stávající biskup SCEAV Jan Wacławek za asistence biskupa Těšínské diecéze Evangelicko-augsburské církve v Polsku Adriana Korczaga a biskupa Východního distriktu Evangelické a. v. církve na Slovensku Slavomíra Sabola.

Pozvání na tuto bohoslužbu přijala celá řada zahraničních biskupů a hostů z Rakouska, Německa, Polska, Maďarska, Ruska, Lotyšska, dále hosté z české ekumény i akademické obce a také ředitelka odboru církví Ministerstva kultury ČR Pavla Bendová.

Tomáš Tyrlík se narodil v roce 1969. Po studiích na teologických fakultách v Bratislavě, Varšavě a Erlangen byl 31. července 1994 ordinován na pastora. Působil jako farář ve Frýdku-Místku a v Třanovicích. V říjnu 2011 byl zvolen náměstkem biskupa a v červnu 2016 biskupem církve se začátkem působnosti od 21. května 2017. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
ETF – pastorační a sociální práce

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jaký způsob slavení bohoslužeb je Vám v nouzovém stavu nejbližší?
Sleduji přenosy v televizi
23%
 
Poslouchám rádio
5%
 
Sleduji bohoslužby pasivně přes internet
24%
 
Zapojuji se přímo do on-line živých přenosů
12%
 
Máme vlastní rodinné bohoslužby
23%
 
Dávám si od církve a modlení konečně pokoj
13%
 
(Počet hlasů celkem: 617)