Biskupové a řádové sestry vyzvali k modlitbě kvůli vládě. Halík a biskup Malý kritizovali prezidenta

Domácí zpravodajství / kir / Vlastní zpráva / 19. května 2017 0:13
Biskupové a řádové sestry vyzvali k modlitbě kvůli vládě. Halík a biskup Malý kritizovali prezidenta

Čeští a moravští biskupové u papeže Františka. Ilustrační foto
Autor: ČBK / Osservatore Romano Servizio Fotografico

Praha - Čeští a moravští biskupové katolické církve vyzývají k modlitbě za vyřešení současné vládní krize. V textu zveřejněném na webu České biskupské konference uvádějí, že podporují myšlenky demokracie, "založené na pravdě, spravedlnosti, vzájemné úctě a zodpovědnosti při vědomí, že vládnout znamená sloužit". Podporu tohoto stanoviska vyjádřila synodní rada Českobratrské církve evangelické a právě probíhající synod ČCE vydal obsáhlé stanovisko k volbám prezidenta a parlamentu

"Dobře chápeme rozhořčení společnosti nad současnou závažnou politickou situací v naší zemi. Aktuální dění v České republice doprovázíme modlitbou a žehnáme všem, kterým leží na srdci blaho naší země," uvedli biskupové.

K současné politické situaci se o víkendu vyjádřil kněz, teolog a filozof Tomáš Halík, který, ne poprvé, kritizoval prezidenta Miloše Zemana, tentokrát v souvislosti s jeho výrokem o likvidaci novinářů. Názor Tomáše Halíka magazín Christnet již publikoval. Před dvěma týdny pak biskup Václav Malý komentoval jednání prezidenta při setkání s premiérem.

Také ženské řády působící v České republice vyzývají k páteční modlitbě za řešení současné politické situace u nás. "Zveme věřící, aby se k našemu úmyslu v modlitbě připojili, kéž pravda a láska zvítězí nad sobectvím a nenávistí!", stojí v prohlášení podepsaném Vojtěchou Zikešovou předsedkyní Konference vyšších představených ženských řeholí.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovením Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí?
Ano
65%
 
Ne
28%
 
Nevím
1%
 
Je mi to jedno
6%
 
(Počet hlasů celkem: 349)