Katolická charita chystá v Hradci Králové hospic s 15 lůžky

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 16. června 2017 19:36
Katolická charita chystá v Hradci Králové hospic s 15 lůžky

Hradec Králové
Autor: Wikipedia / Creative commons

Hradec Králové - Ve stotisícovém Hradci Králové by mohl do tří let vzniknout hospic s 15 lůžky. Hospicová služba pro nevyléčitelně nemocné ve městě chybí. Investorem lůžkového hospice bude Diecézní katolická charita Hradec Králové. Projekt má podporu Královéhradeckého kraje. ČTK to řekl náměstek hejtmana pro sociální věci Vladimír Derner (KDU-ČSL). V hradeckém kraji je zatím lůžkový hospic v Červeném Kostelci na Náchodsku a tři mobilní hospice.

Hospic v Hradci Králové by měl vzniknout jako nová stavba na zelené louce. „Konkrétní místo zatím nebylo vybráno,“ řekl Derner. Odhadl, že při příznivém vývoji by hospic mohl být postaven do dvou až tří let. Královéhradecký kraj již vyčlenil peníze na podporu hospice, a to půl milionu korun na pořízení projektové dokumentace.

Derner uvedl, že hradecká fakultní nemocnice pro zřízení hospice nabízela prostory v areálu takzvané staré nemocnice. „Charita ale upřednostňuje výstavbu mimo nemocniční areál v provedení, které bude odpovídat moderním trendům hospicové péče. Tedy menší objekt v klidném prostředí,“ uvedl.

Iniciativa na zřízení lůžkového hospice podle Dernera vzešla od pracovníků domácí hospicové péče, kterou již hradecká charita provozuje. S hospicovou péčí má církev dlouholeté zkušenosti. Kostelecký hospic Oblastní charity Červený Kostelec vznikl již v roce 1995 jako první zařízení svého druhu v ČR.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Zdravá mládež
Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Máte osobní zkušenost se sexuálním zneužíváním?
Ano
50%
 
Ne
50%
 
Jen s nepříjemným obtěžováním
0%
 
(Počet hlasů celkem: 2)