Mírový pochod muslimů v Německu přilákal málo lidí kvůli ramadánu a obav ze stigmatizace

Ze světa / juml / ČTK / 17. června 2017 21:30
Mírový pochod muslimů v Německu přilákal málo lidí kvůli ramadánu a obav ze stigmatizace

Kolín nad Rýnem
Autor: Wikipedia.org / Eckhard Henkel / Wikimedia Commons

Kolín nad Rýnem - Pochodu proti násilí a terorismu, který na dnešek do západoněmeckého Kolína nad Rýnem svolali muslimští aktivisté, se zúčastnilo několik stovek až tisíc lidí. Organizátoři přitom původně počítali s až 10.000 demonstranty. Proti mírovému pochodu se však před pár dny postavila nejvlivnější muslimská organizace v Německu.

Podle místního listu Kölner Stadt-Anzeiger se na počátku demonstrace na náměstí v centru porýnské metropole sešlo zhruba 200 až 300 lidí, postupně se počet účastníků akce namířené proti násilí a terorismu vyšplhal asi na tisíc. Podle organizátorů se počet demonstrantů na konci akce pohyboval kolem tří tisíc. V rukou nesli lidé transparenty s nápisy "Společně proti teroru" či "Nenávist činí ze Země peklo".

Původně přitom organizátoři, kteří chtěli vyslat po útocích v Berlíně, Manchesteru a Londýně "jasný signál" proti terorismu, počítali až s deseti tisíci demonstrantů. Neměli mezi nimi být pouze muslimové, ale lidé všech náboženských a politických názorů. "Nepřipustíme, aby teroristé zabíjeli ve jménu islámu nevinné," uvedla na akci jedna z organizátorek Lamya Kaddorová.

Proti mírovému pochodu se ale tento týden postavila vlivná muslimská organizace Ditib, která zastřešuje činnost asi devíti set islámských spolků v Německu, v nichž se sdružují hlavně příslušníci místní turecké menšiny. Ditib podléhá dohledu náboženského úřadu v Ankaře.

Podle Ditib by demonstrace vyslala špatný signál, neboť by muslimy stigmatizovala a lidé by na jejím základě mohli dospět k závěru, že je mezinárodní terorismus problémem pouze muslimů. Ditib akci odmítl podpořit také proto, že byla podle něj špatně načasovaná. Během aktuálního postního měsíce ramadánu by bylo pro mnohé muslimy fyzicky neúnosné pochodovat několik hodin městem za vysokých letních teplot, uvedla islámská organizace.

Postoj Ditib kritizovala řada německých politiků včetně ministrů vnitra a spravedlnosti Thomase de Maizièrea a Heika Maase.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Zdravá mládež
Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Máte osobní zkušenost se sexuálním zneužíváním?
Ano
50%
 
Ne
50%
 
Jen s nepříjemným obtěžováním
0%
 
(Počet hlasů celkem: 2)