Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Vatikán prohlásil Matku Terezu svatou patronkou Kalkaty

Ze světa / kir / ČTK, red. / 7. září 2017 9:45
Vatikán prohlásil Matku Terezu svatou patronkou Kalkaty

Matka Tereza (rodným jménem Agnesë Gonxhe Bojaxhiu)
Autor: Wikipedia.org / Creative commons

Kalkata (Indie) - Vatikán prohlásil Matku Terezu svatou patronkou arcidiecéze indické Kalkaty. Stalo se tak při středeční bohoslužbě v Kalkatě, kde zasvětila život péči o nejchudší z chudých. Informovala o tom agentura AP. Svatou patronkou Kalkaty se Matka Tereza stala rok poté, co ji papež František prohlásil za svatou.

Jméno Matky Terezy nyní bude zmiňováno pokaždé, když se budou lidé v arcidiecézi modlit, anebo kdykoli se bude slavit liturgie. Matka Tereza je druhou svatou patronkou Kalkaty. Prvním patronem se stal v roce 1985 svatý František Xaverský.

Římskokatolická misionářka albánského původu Matka Tereza zemřela před 20 lety, 5. září 1997 ve věku 87 let. Za svou obětavou práci pro nejpotřebnější byla oceněna řadou vyznamenání, včetně Nobelovy ceny za mír. V roce 1948 založila řád Misionářek milosrdenství (Misionářky lásky), který má nyní na 4500 sester a působí ve 133 zemích světa. Papež řád oficiálně povolil v říjnu 1950.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Diakoniespolu.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Přibývá věřících ve vašem kostele?
Ano a to výrazně
10%
 
Ano
23%
 
Ne, je nás čím dál méně
38%
 
Je to stále stejné
25%
 
Bohoslužby v našem kostele zřejmě brzy zruší
4%
 
(Počet hlasů celkem: 333)