Papež František proti fotografování při bohoslužbách: Pozvedněte svá srdce, nikoliv telefony

Ze světa / kir / ČTK / 8. listopadu 2017 16:39
Papež František proti fotografování při bohoslužbách: Pozvedněte svá srdce, nikoliv telefony

Papež František
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Vatikán -

Papež František vyzval věřící, aby při bohoslužbách nefotografovali a ponechali při ní své mobilní telefony v kapsách. Liturgie podle něj není žádné představení.

Na dnešní pravidelnou středeční audienci přišlo na Svatopetrské náměstí mnoho tisíc lidí. Papež se kromě jiného věnoval i podle něj nepatřičnému fotografování při náboženských obřadech. "Kněz v určité chvíli při mši říká, abychom pozvedli svá srdce. Neříká 'pozvedněme své telefony a udělejme si snímek'. Ne, to je špatné," řekl papež.

Propadá prý smutku, když slouží eucharistii na Svatopetrském náměstí nebo v bazilice a vidí, jak se do vzduchu zvedá les rukou s mobily. "A nejsou to jen (obyčejní) věřící, ale také kněží a dokonce i biskupové (kdo fotí). Ale prosím vás, mše přece není žádné představení," prohlásil.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Modlitba za domov 2018
Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s ratifikací Istanbulské úmluvy?
Ano
44%
 
Ne
49%
 
Nevím
7%
 
(Počet hlasů celkem: 106)