Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Barokní Litomyšl

Prahou projde tříkrálový průvod s velbloudy

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 5. ledna 2018 10:41
Prahou projde tříkrálový průvod s velbloudy

Tříkrálový průvod v Praze
Autor: facebook.com/trikralovasbirka / Arcidiecézní charita Praha

Praha -

Centrem Prahy projde dnes odpoledne průvod králů na velbloudech, který upozorní na tradiční Tříkrálovou sbírku. Sbírku pořáda po celé republice Charita ČR za pomoci řady dobrovolníků. Výtěžek ze sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí. Loni celkový výtěžek Tříkrálové sbírky poprvé překročil 100 milionů korun.

Program začne v kostele svatého Tomáše na Malé Straně. V 15:00 hodin zde pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka udělí koledníkům požehnání. Tři králové pak z nedalekého Malostranského náměstí v 15:30 zahájí průvod přes Karlův most na Staroměstské náměstí, kde bude cílem putování koledníků živý Betlém. Na Staroměstském náměstí bude program pokračovat poselstvím kardinála Dominika Duky. Od hodin se náměstím ponesou tóny České mše vánoční Hej, mistře Jakuba Jana Ryby.

Většina výtěžku, 65 procent, pomáhá přímo v tom regionu, kde byl vykoledován. Desetina výnosu je určena také na humanitární pomoc do zahraničí. Diecézní projekty podpoří 15 procent výtěžku. Arcidiecézní charita Praha připravila čtyři diecézní projekty, na které budou vybírat koledníci při letošní Tříkrálové sbírce. Peníze poputují na materiální a potravinovou pomoc nejchudším, azylový dům pro maminky s dětmi v tísni v Brandýse nad Labem, vybudování komunitního centra Farní Charity ve Vlašimi a podpoří nemocnici v Ugandě.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1271)