Při bohoslužbě k 98. výročí vzniku Církve československé husitské promluvila i ministryně obrany

Domácí zpravodajství / / Vlastní zpráva / 8. ledna 2018 0:29
Při bohoslužbě k 98. výročí vzniku Církve československé husitské promluvila i ministryně obrany

Ilustrační foto: Ústředí Církve československé husitské v Praze 6
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Praha - Slavnostní bohoslužbou si v sobotu 6. ledna v kostele svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí připomněli věřící vznik Církve československé husitské. Bohoslužby, jíž předsedal patriarcha církve Tomáš Butta, se, kromě ekumenických hostů, zúčastnila i ministryně obrany Karla Šlechtová (nestranička za hnutí ANO).

Ta ve svém projevu po skončení bohoslužby ujistila účastníky o společných ideálech a potřebě lidí jako byl Jan Hus i T.G. Masaryk pro dnešní dobu. Povzbudila zúčastněné k větší důvěře ve stát s poukazem na spojitost vzniku nového státu a nové církve. Církev československá - od roku 1971 pak Církev československá husitská - byla vyhlášena 8.ledna 1920. Jejími zakladateli byli duchovní Římskokatolické církve, kteří nebyli spokojeni s jejím vývojem a směřováním, v čele stanul Karel Farský, první patriarcha. Podle členů církve patří ke specifikům CČSH důraz na svobodu svědomí.

 

Související článek magazínu Christnet o historii CČSH

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Jsou vám ve společensko-politických otázkách blízké názory Tomáše Halíka?
Ano
57%
 
Částečně
4%
 
Ne
38%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 846)