Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Íránu zadrželi 29 žen, které si na protest sundaly šátek

Ze světa / kir / ČTK / 2. února 2018 12:05
V Íránu zadrželi 29 žen, které si na protest sundaly šátek

Ilustrační foto: íránská dívka s hidžábem
Autor: wikipedia.org / Hamed Saber from Tehran / Wikipedia Commons

Teherán - Íránská policie zadržela 29 žen, které si sundaly šátek, jenž jim přísné náboženské zákony v zemi přikazují nosit. Podle úřadů ženy nenosily hidžáb v rámci politické kampaně. Kdy a kde byly ženy zadrženy, úřady neuvedly. S odkazem na polooficiální agenturu Tasním o tom informovala agentura Reuters

Ženy si údajně šátek sundaly v rámci kampaně známé jako White Wednesdays (Bílé středy). V rámci této iniciativy, kterou mimo jiné propagují exilové perské televizní kanály, si Íránky ve středu na protest proti přísným náboženským zákonům sundávají bílé šátky.

Policie zadržené ženy označila za „podvedené“.

V uplynulých dnech se na sociálních sítích objevilo několik fotografií žen, které si na různých místech v Teheránu a v dalších íránských městech sundaly islámský šátek, daly ho na klacek a mávaly s ním.

V Íránu ženám za odhalení vlasů na veřejnosti hrozí až dva měsíce vězení a pokuta v přepočtu asi 500 Kč.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
56%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
17%
 
Ne
25%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 163)