Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Evangelíci se ohradili proti výrokům Tomio Okamury. Lidovci chtějí jeho odvolání

Domácí zpravodajství / kir / Proglas.cz, red. / 9. února 2018 14:08
Evangelíci se ohradili proti výrokům Tomio Okamury. Lidovci chtějí jeho odvolání

Členové synodní rady ČCE
Autor: www.e-cirkev.cz

Praha - Synodní rada Českobratrské církve evangelické se připojila k Židovské obci v Praze a Muzeu romské kultury, které ve svém vyjádření z 29. ledna vyzývá Tomia Okamuru k veřejné omluvě obětem nacisty iniciované perzekuce a genocidy za pošlapávání jejich památky, stojí v prohlášení, které zveřejnil server rádia Proglas.

Stejně tak vyzývá k omluvě historikům a dalším odborníkům, kteří se tímto tématem zabývají, za lživé překrucování informací o táboře v Letech u Písku. Hovoří mluvčí evangelické církve Jana Vondrová:

"V reakci na výroky místopředsedy Sněmovny Tomia Okamury a poslance Miloslava Roznera o romském táboře v Letech u Písku podal trestní oznámení také předseda Výboru pro odškodnění romského holocaustu Čeněk Růžička. Skupina asi deseti pozůstalých po obětech tábora požaduje odškodnění za morální újmu. Oba politici podle nich porušili zákon veřejným popíráním nacistické genocidy Romů."

Proti Okamurovým výrokům se tento týden ohradil i ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán. Také lidovečtí poslanci by na konci února chtěli hlasovat o jeho odvolání z funkce místopředsedy Sněmovny.

Dle premiéra v demisi Andreje Babiše Okamura učinil dostatečné omluvy, a proto nebude hlasovat pro jeho odvolání. Stanovisko klubu poslanců Ano není známé, naopak lidovecký návrh se rozhodli podpořit Piráti, Starostové a nezávislí a TOP 09. V pořadu Otázky Václava Moravce návrh podpořil i úřadující předseda ČSSD Milan Chovanec. Oficiální stanovisko poslanců jeho strany zatím výdáno nebylo, stejně tak stanovisko klubu ODS.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
13%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 694)