Zemřel literární kritik, historik, spisovatel a vysokoškolský pedagog Jaroslav Med

Domácí zpravodajství / kir / cirkev.cz, red. / 16. února 2018 13:58
Zemřel literární kritik, historik, spisovatel a vysokoškolský pedagog Jaroslav Med

Jaroslav Med
Autor: wikipedia.org / Wikipedia Commons

Praha - Ve středu 14. února zemřel literární kritik, historik, spisovatel a vysokoškolský pedagog Jaroslav Med. O úmrtí informovala Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, kde doc. Med působil na Ústavu dějin křesťanského umění.

Jaroslav Med se narodil 19. dubna 1932 v Havlíčkově Brodě, knihovnictví, český jazyk a literaturu studoval na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (absolutorium v roce 1957). Dále mj. působil jako pedagog na Filozofické a Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy či byl předsedou redakční rady Perspektiv (příloha Katolického týdeníku).

Zabýval se převážně českou katolicky orientovanou literaturou, především poezií. Napsal šest publikací, ale velmi významné jsou i jeho edice básní např. Bohuslava Reynka, Jana Zahradníčka nebo Jiřího Karáska ze Lvovic.

Poslední rozloučení s Jaroslavem Medem proběhne ve středu 28. února od 14.30 v bazilice sv. Markéty na pražském Břevnově.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Immanuel
Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by katolická církev reagovat na sexuální zneužívání představiteli církve radikálnějšími změnami předpisů, například zdobrovolněním celibátu?
Ano
46%
 
Ne, zneužívání bylo důsledkem sexuální revoluce šedesátých let
17%
 
Ano, ale zdobrovolnění celibátu vše neřeší. Zneužívání bylo často homosexuální a pedofilní povahy
34%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 417)