Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Německu bylo loni zaznamenáno téměř tisíc útoků na muslimy

Ze světa / kir / ČTK / 5. března 2018 22:36
V Německu bylo loni zaznamenáno téměř tisíc útoků na muslimy

Ilustrační foto - kopule mešity
Autor: Christnet.cz / Daniel Bartoň

Berlín -

Německé úřady zaznamenaly v loňském roce nejméně 950 útoků na muslimy a muslimská zařízení, jako mešity. Uvádí to v dnešním vydání list Neue Osnabrückner Zeitung s odvoláním na údaje poskytnuté zákonodárcům ministerstvem vnitra. Srovnatelné údaje z předchozích let nejsou k dispozici, protože ministerstvo začalo shromažďovat oddělené údaje o protimuslimských útocích teprve loni.

Při útocích bylo zraněno 33 osob. Z celkového počtu útoků jich bylo 60 namířeno přímo proti mešitám, u některých byla použita prasečí krev, dodal list. Za téměř všechny útoky byli zodpovědní pravicoví extrémisté.

Předseda Ústřední rady muslimů v Německu Aiman Mazyek řekl novinám, že počet útoků na muslimy a muslimská zařízení byl pravděpodobně mnohem vyšší. Mnohé úřady zatím podle něj tyto incidenty přesně nesledují a oběti často nekontaktují policii, napsala agentura Reuters.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Který slovenský kandidát na prezidenta je vám nejsympatičtější?
Čaputová
70%
 
Šefčovič
1%
 
Harabin
5%
 
Mikloško
20%
 
Jiný
4%
 
(Počet hlasů celkem: 197)