Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Národní pochod pro život projde již po osmnácté Prahou

Domácí zpravodajství / / HPŽ ČR /ath / 5. dubna 2018 10:10
Národní pochod pro život projde již po osmnácté Prahou

Pochod pro život
Autor: Hnutí Pro život ČR / Aleš Náhlý / Creative Commons

PRAHA - Tuto sobotu se uskuteční v pořadí již 18. ročník Národního pochodu pro život. Akci zahájí v půl jedenácté dopoledne slavnostní bohoslužba v pražské katedrále, kterou bude celebrovat arcibiskup Dominik Duka poté bude pokračovat programem na Klárově. Zde účastníky pozdraví čestní hosté, mezi nimiž nebude chybět předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, pražský radní Jan Wolf či poslanec Marek Benda. Úderem čtrnácté hodiny se pak účastníci pochodu vydají společně z Klárova přes Národní třídu směrem na Václavské náměstí. Akci ukončí požehnáním přítomným olomoucký arcibiskup Jan Graubner.

Událost organizuje, tak jako každoročně, uskupení Hnutí Pro život ČR, které usiluje o obnovu společenského respektu k životu nenarozených dětí. „Naší snahou je předcházet zbytečným potratům, pomáhat zvláště ženám, které se cítí být k potratům nuceny, a také těm, které mají po potratu psychické potíže,“ říká Zdeňka Rybová, místopředsedkyně Hnutí Pro život ČR.


Třetí dítě v rodině

Hnutí Pro život ČR usiluje o konkrétní změny v oblasti zdravotnictví a sociálních věcí, které pomohou řešit obtížné situace žen a rodin vyplývající z nečekaného těhotenství. „Je nepřijatelné, aby v tak bohaté a vyspělé zemi, jakou je Česká republika, přišlo o život skoro 5 tisíc počatých dětí ročně jenom proto, že stát neumí podpořit rodiny, které čekají třetí dítě a k potratu je nutí ekonomické důvody,“ říká Rybová.

Hnutí pro život ČR také připravuje setkání u kulatého stolu na téma „Třetí dítě v rodině“, které by měl letos v červnu v Parlamentu České republiky uspořádat Výbor pro zdravotnictví spolu s Výborem pro sociální politiku. „Považuji toto téma za důležité, například finanční nedostupnost větších bytů pro řadu rodin či většího automobilu by neměla být důvodem, aby rodina neměla třetí nebo čtvrté dítě. A není to jen otázka bydlení, je třeba řešit celkový přístup státu a společnosti k rodinám, které mají tři a více dětí. V mých očích je například problematická absence porodného při narození třetího dítěte,“ říká Aleš Juchelka, poslanec parlamentu a člen Výboru pro sociální politiku za ANO.

Součástí kulatého stolu bude i diskuze k návrhu Hnutí Pro život ČR na zavedení nového zdravotního výkonu umožňujícího gynekologům věnovat více času poradenství těhotným ženám, které řeší otázku, zda podstoupit umělé ukončení těhotenství.


Nesoudíme. Pomáháme

Hnutí Pro život ČR nabízí i další projekty. K těm dlouhodobým patří Linka pomoci, kterou pod heslem „Nesoudíme. Pomáháme.“ provozuje již 12 let. Linka nabízí bezplatnou profesionální krizovou intervenci ženám i jejich rodinám v období očekávání narození dítěte i psychoterapeutickou pomoc ženám, které se vyrovnávají s následky umělého nebo spontánního potratu. Kromě vlastního poradenství také zprostředkovává kontakt s odborníky z řady oblastí, zejména s gynekology, genetiky, sociálními pracovníky, psychology, rodinnými a výchovnými poradci, právníky, krizovými pracovníky azylových domů či duchovními. Linku pomoci kontaktuje ročně až 400 žen; více než 70 procent z nich se cítí být pod tlakem, aby podstoupily potrat. 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 396)