Pietní setkání připomnělo oběti nacismu v pankrácké sekyrárně

Domácí zpravodajství / kir / e-cirkev.cz / 7. května 2018 22:47
Pietní setkání připomnělo oběti nacismu v pankrácké sekyrárně

Ilustrační foto: sekyrárna ve věznici na Pankráci
Autor: www.e-cirkev.cz

Praha - Pietním shromážděním u budovy Vrchního soudu a ve Vazební věznici Praha Pankrác začala letošní připomínka pražských květnových událostí z roku 1945. Setkání se konalo v pátek 4. května.

"Na tomto místě často zněla modlitba. -Jako poslední zvolání, jako naděje, jako pomyslný most...," pronesl v tzv. pankrácké sekyrárně hlavní kaplan Vězeňské služby ČR Pavel Kočnar. Mezi lety 1943 a 1945 zde bylo popraveno 1075 lidí - nejen Čechů, ale i Němců a Rakušanů, kteří pomáhali našemu odboji nebo odmítli bojovat za nacistickou ideologii. 

Účastníci shromáždění položili květiny i u pamětní desky JUDr. Emila Lányho, jednoho z nejvýznamnějších představitelů naší justice, prezidenta Vrchního zemského soudu, a také někdejšího člena synodní rady Českobratrské církve evangelické a kurátora střešovického sboru. Lány padl nešťastně při květnovém povstání roku 1945.

 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je česká katolická církev "dům ze skla"?
Ano
33%
 
Částečně
0%
 
Ne
67%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 18)