Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Nositelem Templetonovy ceny za rok 2018 se stal jordánský král Abdulláh II.

Ze světa / juml / red. / 2. července 2018 8:06
Nositelem Templetonovy ceny za rok 2018 se stal jordánský král Abdulláh II.

Jordánský král Abdulláh II.
Autor: Wikipedia.org / Wikimedia Commons

Filadelfie (USA) -

Ve středu bylo v americké Filadelfii oznámeno, že letošním nositelem prestižní Templetonovy ceny za rok 2018 se stává jordánský král Abdulláh II.. Jsou tím oceněny jeho zásluhy o mír uvnitř islámského světa a dialog s ostatními náboženstvími. Cenu převezme ve Washingtonu 13. listopadu. Magazín Christnet o tom informovala Česká křesťanská akademie.

Templetonova cena, nazývána též Nobelova cena v oblasti náboženství a spirituality, byla založena filantropem sirem Johnem Templetonemv roce 1972 a je udělována každoročně jedné žijící osobnosti za vynikající zásluhy o rozvoj duchovní dimenze života. Mezi nositeli Templetonovy ceny jsou nositelé Nobelovy ceny Matka Tereza z Kalkaty, Alexander Solženicyn, tibetský dalajláma či biskup Desmond Tutu, dále např. indický prezident Radhakrišnan či britský rabín Jonathan Saks. Jediným českým nositelem Templetonovy ceny je filozof a teolog Tomáš Halík (2014).

O udělení ceny rozhoduje porota tvořená devíti představiteli světových náboženství, vybraných na základě nominací, jež předkládají představitelé význačných teologických či vědeckých institucí z celého světa.

 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

IKDP
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Je česká katolická církev „dům ze skla“?
Ano
21%
 
Částečně
5%
 
Ne
71%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 453)