Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Premiér Turnbull vyzval papeže, aby odvolal odsouzeného arcibiskupa

Ze světa / vlu / ČTK / 19. července 2018 22:30
Premiér Turnbull vyzval papeže, aby odvolal odsouzeného arcibiskupa

Adelaidský arcibiskup Philip Wilson
Autor: Youtube.com

Sydney - Australský premiér Malcolm Turnbull dnes vyzval papeže Františka, aby odvolal arcibiskupa odsouzeného za to, že kryl sexuální zneužívání dětí jiným klerikem. Sedmašedesátiletý duchovní z Adelaide, kterého soud na začátku července poslal na rok za mříže, odstoupit odmítl a proti rozsudku se odvolá, napsal zpravodajský server BBC.

Australský arcibiskup Philip Wilson je dosud nejvýše postaveným hodnostářem katolické církve na světě, který byl odsouzen v souvislosti se skandálem kolem zneužívání dětí katolickými duchovními. V květnu byl uznán vinným, že kryl kněze Jamese Fletchera, který v 70. letech zneužíval děti. Wilson u soudu prohlásil, že o činech dotyčného muže nevěděl, soud ale uvěřil svědkovi, který tvrdil opak.

Arcibiskup od vynesení rozsudku svou funkci nevykonává, odstoupit ale i přes četné protesty odmítl. Jeho rezignaci před dvěma týdny žádal i Turnbull.

Podle šéfa australské vlády je na čase, aby zasáhla nejvyšší církevní autorita. „Nastal čas, aby ho odvolal sám papež,“ řekl dnes Turnbull.

Arcibiskup v prohlášení tento měsíc uvedl, že na svůj post rezignuje pouze v případě, že soud jeho odvolání proti stávajícímu rozsudku zamítne.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Který slovenský kandidát na prezidenta je vám nejsympatičtější?
Čaputová
70%
 
Šefčovič
1%
 
Harabin
4%
 
Mikloško
21%
 
Jiný
4%
 
(Počet hlasů celkem: 218)