Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Prague Pride vrcholí duhovým průvodem za účasti desítek tisíc lidí. Hnutí Logos chystá i bohoslužby

Domácí zpravodajství / kir / Vlastní zpráva / 11. srpna 2018 15:52
Prague Pride vrcholí duhovým průvodem za účasti desítek tisíc lidí. Hnutí Logos chystá i bohoslužby

Ilustrační foto
Autor: Wikipedia.org / Creative commons

Praha - Duhovým průvodem dnes v Praze vrcholí týdenní festival leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT) Prague Pride. Účastníci se sešli na Václavském náměstí, odkud společně vyrazili na Letnou. Podle odhadů organizátorů se tohoto vrcholu festivalu zúčastní 35 tisíc lidí. 

Průvodu se účastní i někteří křesťané individuálně nebo pod hlavičkou spolku LGBT věřících Logos, který během festivalu připravil i řadu dalších akcí. Logos v neděli 12. srpna od 14 hodin organizuje i společnou ekumenickou bohoslužbu v evangelickém kostele U Martina ve Zdi. Bohoslužbu hudebně doprovodí Nikol Fischerová & projekt Metanoia. 

Bohoslužbu pro účastníky Prague Pride slouží několik farářů a farářek z různých církví společně. Společná bohoslužba má podle organizátorů doložit, že předsudky LGBT lidí vůči křesťanům jsou stejně zbytečné jako předsudky křesťanů vůči LGBT lidem. Po bohoslužbě bude následovat občerstvení s prostorem k rozhovoru. 

 

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Může být zdanění církevních restitucí pro Vaši církev likvidační?
Ano
22%
 
Částečně ano
11%
 
Spíše ne
4%
 
Určitě ne
63%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 27)