Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež přistál v Dublinu, zahajuje dvoudenní návštěvu Irska

Ze světa / vlu / ČTK / 25. srpna 2018 12:54
Papež přistál v Dublinu, zahajuje dvoudenní návštěvu Irska

Papež František
Autor: European Union 2014 - European Parliament

Dublin - Papež František dnes zahajuje dvoudenní návštěvu Irska, v jejímž rámci se setká i s tamními oběťmi sexuálního zneužívání kněžími. Dnes se papež sejde s irským prezidentem Michaelem Higginsem a poté navštíví dublinskou katedrálu Panny Marie, kde se hodlá za oběti zneužívání pomodlit. Večer se hlava římskokatolické církve zúčastní Světového setkání rodin.

Letadlo s papežem Františkem přištálo v Dublinu o 4 minuty dříve, než bylo plánováno. Římský biskup řekl, že se rád vrací do země, ve které v roce 1980 strávil tři měsíce.

V neděli navštíví František poutní místo v Knock v okrese Mayo a bude sloužit mši pod širým nebem v dublinském parku Phoenix. V týž den odpoledne uspořádají proti papežově návštěvě protestní demonstraci oběti zneužívání katolickými kněžími v Irsku.

Papež je v posledním roce pod velkým tlakem kvůli sexuálnímu zneužívání nezletilých kněžími v minulosti a kvůli zakrývání těchto zločinů některými místními církevními představiteli. V pondělí Vatikán zveřejnil dopis, v němž se papež v několika jazycích omluvil za to, že církev zneužívání léta ignorovala. Ne všichni ale papežovu omluvu přijali.

Světové setkání rodin se v Dublinu koná od 21.–26. srpna. První část setkání od úterý tvoří teologicko-pastorační kongres, poté následuje v sobotu v podvečer setkání pro rodiny pojaté jako slavnostní koncert a setkání vyvrcholí bohoslužbou v neděli dopoledne. Na Světové setkání rodin se vypravil také skupina 60 poutníků z České republiky, v čele s olomouckým pomocným biskupem Josefem Nuzíkem.

Návštěvu hlavy katolické církve zažilo Irsko naposledy v roce 1979, kdy tam davy nadšeně vítaly papeže Jana Pavla II.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Komuniální církev

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Líbí se vám nový moderní kostel v Brně Lesné?
Ano
42%
 
Spíše ano
3%
 
Spíše ne
18%
 
Ne
37%
 
(Počet hlasů celkem: 60)