Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Praha koupí kostel svatého Šimona a Judy za 125 milionů korun

Kraje: Praha / / ČTK / 10. září 2018 22:49
Praha koupí kostel svatého Šimona a Judy za 125 milionů korun

kostel svatého Šimona a Judy
Autor: Wikipedia.org / Michal Kmínek / Wikimedia Commons

Praha -

Praha koupí barokní kostel svatého Šimona a Judy na Starém Městě od řádu milosrdných bratří za zhruba 125 milionů korun. O záměru na odkoupení památky dnes rozhodl výbor pro majetek pražského zastupitelstva. Na twitteru o tom informoval primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD). Odsvěcený klášterní kostel slouží jako koncertní síň.

"Dnes jsme jednomyslně na výboru pro majetek rozhodli, že Praha koupí kostel svatého Šimona a Judy. Barokní památka je dnes známa svou kulturní funkcí a jsem rád, že zastupitelé vnímají jeho hodnotu. Pomůžeme z něj udělat společenské centrum v srdci Prahy 1," uvedl Dolínek.

Na magistrát hlavního města se obrátil s nabídkou prodeje kostela řád milosrdných bratří, který ho vlastní. Řád nyní sídlí v Brně a do Prahy se nevrátí. Cena kostela byla znaleckými posudky stanovena na 96,4 milionu korun, cena mobiliáře na 28,6 milionu korun, píše se ve schváleném materiálu.

Kostel zasvěcený svatému Šimonu Kananejskému a apoštolu Judovi byl postaven v 17. století na místě gotického kostela. Barokní památka byla součástí špitálu milosrdných bratří. Kostel je na základě smlouvy dlouhodobě ve správě Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK, který jej využívá jako koncertní síň pro koncerty komorní hudby.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Reklama ETF
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 908)