Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Vatikán připravuje reakci na obvinění, že věděl o zneužívání

Ze světa / vlu / ČTK / 11. září 2018 18:45
Vatikán připravuje reakci na obvinění, že věděl o zneužívání

Ilustrační foto
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative Commons

Vatikán - Vatikán připravuje reakci na obvinění, že vysocí církevní představitelé včetně papeže Františka věděli o podezřeních ze sexuálního zneužívání, kterých se údajně dopouštěl bývalý americký kardinál Theodor McCarrick. V oficiálním prohlášení to potvrdila Rada kardinálů, jejíž zasedání od pondělí do středy probíhá ve Vatikánu za papežovy účasti. 

Devět poradců z řad kardinálů ve svém prohlášení vyjádřilo, pokud jde o skandál, „plnou podporu“ papeži.

Kardinálové, uvedli, že „Svatý stolec pracuje na zformulování nezbytných objasnění“. Papež František již dříve odmítl potvrdit nebo vyvrátit tvrzení bývalého papežského velvyslance ve Washingtonu Carla Marii Vigana z 26. srpna, že hlava římskokatolické církve už v roce 2013 věděla o podezřeních ze sexuálního zneužívání, kterých se údajně dopouštěl kardinál McCarrick.

Novináři se následně papeže ptali, zda jsou pravdivá tvrzení, že o McCarrickovi v roce 2013 s Viganem hovořil. Ptali se ho také na Viganova tvrzení, že McCarrick už byl tehdy pod sankcemi, ale že ho papež rehabilitoval. František odpověděl, že Viganův dokument četl a že věří, že si novináři udělají vlastní úsudek. „Já k tomu neřeknu ani slovo,“ reagoval tehdy.

Papež František přijal rezignaci kardinála McCarricka, jednoho z předních představitelů katolické církve v USA, teprve letos v červenci. Bývalý washingtonský arcibiskup se stal terčem obvinění ze sexuálního zneužívání dětí a mladých mužů.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Může být zdanění církevních restitucí pro Vaši církev likvidační?
Ano
21%
 
Částečně ano
11%
 
Spíše ne
4%
 
Určitě ne
64%
 
Nevím
0%
 
(Počet hlasů celkem: 28)