Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Bono ocenil papeže za upřímnou lítost nad zneužíváním dětí

Ze světa / / ČTK, mn, kir / 20. září 2018 21:03
Bono ocenil papeže za upřímnou lítost nad zneužíváním dětí

Frontman irské skupiny U2 Bono
Autor: wikipedia.org / David Shankbone

Vatikán - Frontman známé irské skupiny U2 Bono po  setkání s papežem Františkem ve Vatikánu ocenil hlavu římskokatolické církve za upřímnou lítost nad pohlavním zneužíváním dětí, včetně v Irsku. Podle agentury Reuters nejvyššího katolického představitele označil za "mimořádného člověka pro mimořádné časy".

Během více než půlhodinového setkání Bono a papež hovořili o posílení spolupráce organizace ONE, k jejímuž vedení rocková hvězda patří a která se zaměřuje na boj s extrémní chudobou, s papežskou iniciativou Scholas Occurrentes, která pomáhá rozvíjet spolupráci mezi školami na celém světě.

Vzhledem k nedávné návštěvě Františka v Irsku jsme "nevyhnutelně hovořili o (papežově) zděšení nad tím, co se v církvi stalo," řekl Bono novinářům po setkání s hlavou římskokatolické církve. „Vysvětlil jsem mu, jak někteří lidé vnímají, když ti, kdo zneužívají, jsou více chráněni než oběti. A mohli jste (při tom) vidět bolest v jeho tváři,“ dodal irský hudebník.

„Cítil jsem, že byl upřímný, a myslím si, že je to mimořádný člověk pro mimořádné časy,“ prohlásil zpěvák a textař skupiny U2.

Papež při srpnové návštěvě v Irsku požádal o odpuštění kvůli sexuálnímu zneužívání nezletilých, jehož se dopouštěli v minulých desetiletích představitelé katolické církve v této zemi a které církev dlouho přehlížela.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
3%
 
Ne
80%
 
(Počet hlasů celkem: 527)