Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Zemřel bývalý synodní senior Českobratrské církve evangelické Pavel Smetana

Domácí zpravodajství / vlu / E-cirkev.cz / 4. října 2018 14:34
Zemřel bývalý synodní senior Českobratrské církve evangelické Pavel Smetana

Evangelický farář a bývalý synodní senior Českobratrské církve evangelické Pavel Smetana
Autor: Wikipedia.org / Ben Skála / Creative commons

Praha - Zemřel evangelický farář a bývalý synodní senior Českobratrské církve evangelické Pavel Smetana. Rozloučení se bude konat v pondělí 8. 10. 2018 v 13.30 hodin v evangelickém kostele u Martina ve zdi v Praze, Martinská 8.

Jako výpomocný kazatel začínal v Lounech, po dvouleté vojenské službě nastoupil v roce 1964 na farářské místo v Hošťálkové na Valašsku. Po patnácti letech odešel do sboru v Praze-Libni, kde působil do roku 1991.

V roce 1987 byl zvolen náměstkem synodního seniora, a když byl po revoluci stávající synodní senior zvolen do vlády národního porozumění, stanul bratr Smetana ve vedení Českobratrské církve evangelické. V roce 1991 byl synodem zvolen synodním seniorem a zůstal jím po dvě volební období do roku 2003. Mezi roky 1995 a 2000 byl také předsedou Ekumenické rady církví. V roce 2002 získal z rukou prezidenta Václava Havla řád T. G. Masaryka.

S manželkou Zdenou vychovali tři dcery – Ester, Magdalenu a Pavlu.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
52%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
16%
 
Ne
29%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 238)