Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Biblická společnost přeložila Písmo již do 1000 jazyků. Překlad oslavili súdánští uprchlíci

Ze světa / / ČTK / 9. října 2018 19:34
Biblická společnost přeložila Písmo již do 1000 jazyků. Překlad oslavili súdánští uprchlíci

Bible (ilustrační foto)
Autor: Wikipedia.org / Amandajm / Creative Commons

New York -

Americká biblická společnost přeložila Bibli již do tisíce jazyků, jubilejním se stal jazyk keliko, jímž hovoří obyvatelé centrální části Jižního Súdánu. Oznámil to americký web The Christian Post. Jubilejní překlad oslavili slavnostní bohoslužbou obyvatelé uprchlického tábora Bidi Bidi na hranicích Jižního Súdánu s Ugandou. V táboře žije přes čtvrt milionů uprchlíků před jihosúdánskou občanskou válkou.

Podle The Christian Post se v současné době bible překládá do 2500 jazyků, dalších 1600 jazyků na překlad teprve čeká. Překlady, které organizuje americká nezisková společnost Wycliffe Bible Translators, mají být hotovy do roku 2025.

Tábor Bidi Bidi je druhým největším na světě, postaven byl teprve loni v srpnu. Rozložen je na ploše 250 čtverečních kilometrů, většinou v ugandském pohraničním okresu Yumbe. Právě jeho obyvatelům je tisící překlad bible určen. Uganda jen ve druhé polovině roku 2016 přijala více než 400.000 běženců z Jižního Súdánu.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Chystáte se volit do Evropského parlamentu?
Ano
89%
 
Ještě váhám
4%
 
Ne, volím pouze v národních volbách
4%
 
Nechodím k žádným volbám
3%
 
(Počet hlasů celkem: 107)