Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Barokní Litomyšl

Kněz Protivínský byl šikanován za minulého režimu StB

Archiv zpráv / toz / ČTK / 26. listopadu 2001 1:00
Rakvice - Na komunistickém režimu v bývalém Československu Protivínskému vadilo porušování lidských práv. Na jaře 1989 se dostal do konfliktu se Státní bezpečností (StB). Pracoval v zemědělském družstvu v Šatově na Znojemsku, kde v rámci volby předsedy kritizoval stranického kandidáta.

"Přijeli (StB) pro mě přímo do práce a následovaly nepříjemné výslechy. Měl jsem ale kliku, že režim byl těsně před pádem," dodal Protivínský.

Za volební kritiku KSČM byl duchovní v uplynulých dnech obviněn z hanobení národa, rasy a přesvědčení, protože "hanobil politický názor skupiny obyvatel". Obvinění však bylo staženo jako nezákonné a kněz dostal i milost prezidenta.

Kromě jiných stran se i KSČM na Břeclavsku připravuje na blížící se parlamentní volby. V roce 1998 skončila na třetím místě za ČSSD a ODS. KSČM získala více než 15 procent hlasů a delší čas se v regionu při volbách drží na třetí příčce.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
62%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
9%
 
Ne
27%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 1307)