Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Američan zabitý domorodci je chtěl obrátit na křesťanství

Ze světa / juml / ČTK / 22. listopadu 2018 21:20
Američan zabitý domorodci je chtěl obrátit na křesťanství

Oblast Andamanských ostrovů, kde žijí Sentilci
Autor: Wikipedia.org

Dillí - Mladý Američan, kterého minulý týden zabili příslušníci izolovaného indického kmene Sentinelců, chtěl mezi nimi šířit křesťanství. Poznámky o smyslu výpravy na odlehlý ostrov Severní Sentinel, který je součástí indického souostroví Andamany a Nikobary, byly nalezeny v deníku amerického občana. Napsala to dnes agentura AFP s odvoláním na indické policejní zdroje.

Sentinelci, kteří na ostrově žijí, jsou jedni z posledních lidí ve světě nedotčených moderní civilizací. Praktikují život jako v době kamenné, živí se jako lovci a sběrači a brání se veškerým stykům s cizinci. Ti, kteří se přiblíží, bývají terčem útoků domorodého obyvatelstva,

Sedmadvacetiletý Američan John Allen Chau se na ostrov vydal i přesto, že indická vláda označuje Severní Sentinel za chráněnou oblast a přístup tam zakazuje. Nejprve si najal rybářský člun, nedaleko ostrova Severní Sentinel pak přesedl na kánoi, na které 15. listopadu sám doplul k pobřeží.

Indická policie uvedla, že úřady zadržely sedm rybářů, kteří Američana nelegálně do blízkosti ostrova minulý čtvrtek dopravili. Američan přivezl Sentinelcům dárky jako fotbalový míč či ryby. "Jmenuji se John. Miluji vás a Ježíš vás také miluje... Tady vám nesu nějaké ryby!" volal prý na ostrovany při příchodu.

Sentinelci po něm začali střílet z luku a jeden z šípů probodl jeho Bibli. Američan se tedy vrátil na loď rybářů a poznatky si zapsal do deníku. Následujícího dne, v pátek 16. listopadu, se vypravil na ostrov znovu. Z této cesty se již nevrátil.

Rybáři policii vypověděli, že na Američana se na ostrově snesla sprška šípů. Jeho tělo Sentinelci poté pohřbili na pobřeží do písku. Indické úřady nyní zvažují způsoby, jak tělo mrtvého z ostrovů odvézt. Radí se přitom s antropology a dalšími experty.

"Možná se vám zdá, že se chovám pošetile, ale myslím si, že má smysl šířit slovo boží mezi tyto lidi," napsal prý Chau svým rodičům před osudnou výpravou. "Prosím, nezlobte se na ně či na Boha, pokud mě zabijí," dodal.

Souostroví Andamany a Nikobary se nacházejí v Bengálském zálivu a tvoří je řetěz více než 550 odlehlých ostrovů. Sentinelci žijí na malém zalesněném ostrově Severní Sentinel a jsou i pro odborníky velkou neznámou, protože tento kmen se cizinců důsledně straní. Přesný počet Sentinelců není znám. Odhady se pohybují od méně než 40 přes 250 až k 500.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Reklama ETF

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
1%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 925)