Lidovci vyzvali vládu, ať poskytne azyl advokátovi Asie Bibiové

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 4. prosince 2018 14:05
Lidovci vyzvali vládu, ať poskytne azyl advokátovi Asie Bibiové

Asia Bibi, pákistánská křesťanka odsouzená k trestu smrti za údajné rouhání proti Mohamedovi
Autor: Christiansinpakistan.com

Praha - Lidovci vyzvali vládu, aby nabídla politický azyl pákistánskému právníkovi Saifu Mulúkovi, který uprchl ze země kvůli obavám o život poté, co hájil křesťanku Asiu Bibiovou obviněnou z urážky islámského proroka Mohameda. Česko by tak mělo dokázat, že v zahraniční politice obhajuje lidská práva, řekl na tiskové konferenci předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Bibiová byla před osmi lety odsouzena k trestu smrti za urážku Mohameda, letos ji pákistánský nejvyšší soud zprostil viny. Soudní rozhodnutí vyvolalo demonstrace radikálních muslimů po celé zemi, kteří požadovali, aby žena byla veřejně oběšena. Demonstranti kromě oběšení Bibiové požadovali i smrt trojice soudců, kteří křesťanku osvobodili. Mulúk v listopadu kvůli obavám o život utekl do Nizozemska.

Lidovci u příležitosti nadcházejícího mezinárodního dne lidských práv, který připadá na 10. prosince, vyzvali vládu, aby nabídla Mulúkovi azyl. Právník se podle lidovců vyjádřil v tom smyslu, že by Česko mohlo být jednou ze zemí, kam by se mohl uchýlit. "My se domníváme, že Česká republika, která má svoji zahraniční politiku postavenou právě na ochraně lidských práv, by měla jít této výzvě čelem," řekl Bělobrádek.

Lidovci vyzvali vládu, aby zvážila nabídku azylu i pro Bibiovou. Pákistánské křesťance nabídlo azyl několik evropských zemí, mimo jiné Itálie, Francie či Španělsko.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

 

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Jsou vám ve společensko-politických otázkách blízké názory Tomáše Halíka?
Ano
57%
 
Částečně
4%
 
Ne
38%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 770)