Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež přijal Kisku, dostal od něj vánoční ozdoby. Po prezidentovi poslal dar arcibiskupovi Bezákovi

Ze světa / juml / ČTK, red. / 14. prosince 2018 21:25
Papež přijal Kisku, dostal od něj vánoční ozdoby. Po prezidentovi poslal dar arcibiskupovi Bezákovi

Slovenský prezident Andrej Kiska při audienci u papeže Františka
Autor: facebook.com/AndrejKiska

Vatikán - Slovenský prezident Andrej Kiska dnes zavítal na audienci k papeži Františkovi, kterému jako dar přivezl čtyři vánoční koule vyrobené lidmi ze sociálně slabších skupin. Informovala o tom slovenská tisková agentura TASR. Kiska zároveň hlavu katolické církve pozval na návštěvu Slovenska.

Na výrobě koulí se podíleli děti v košickém centru Liberta, mládež z dětského domova v městečku Turzovka, lidé bez domova z bratislavské „resocializační komunity“ Antona Srholca a žáci základní školy v obci Spišský Hrhov, mezi nimiž je řada romských dětí.

Papež při přebírání daru uvedl, že ozdoby nechá pověsit na vánoční stromeček ve vatikánském Domě svaté Marty, ve kterém bývají při návštěvách ubytováni církevní hodnostáři. František zde bude až do Vánoc sloužit mše, napsala agentura TASR.

Kiskovo pozvání na Slovensko údajně papež „v principu přijal“, ihned ale upozornil, že jeho program je nabitý.

Na závěr audience papež odevzdal Kiskovi i dar pro jeho otce. Druhý dar byl zaslán odvolanému arcibiskupovi Robertu Bezákovi. I když o daru pro Roberta Bezáka tiskové agentury mlčí, je to zřejmé z videa zveřejněného na YouTube, dodal k prezidentské návštěvě portál Krestandnes.cz.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
14%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
82%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 762)