Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Stovka lidí vytvořila v Rajhradě živý betlém se zvířaty

Kraje: Jihomoravský / kir / ČTK / 26. prosince 2018 12:22
Stovka lidí vytvořila v Rajhradě živý betlém se zvířaty

Živý Betlém v Rajhradu
Autor: http://novy.rajhrad.cz

Rajhrad (Brněnsko) -

Stovka lidí vytvořila v Rajhradě na Brněnsku jeden z největších živých betlémů na Moravě. Z nich bylo 70 v betlému a 30 zpěváků, řekla ČTK místostarostka Rajhradu Magda Mlejnková. Farníci ve městě pořádali akci poosmnácté, novinkou jsou některá zvířata. Organizátoři očekávají 500 diváků.

Betlém mívá Ježíška, kterého vesměs ztvárňuje v daném roce narozené dítě v některé z rodiny z farnosti. Objevila se ale také zvířata. "Letošní novinkou jsou koníci, koza a pes. V minulosti jsme je tady neměli, byly pouze ovce, které jsou každoročně," uvedla Mlejnková.

Ježíškovi se přišli poklonit koledníci, které ztvárnily desítky farníků. Kromě Ježíška, Marie a Josefa jsou vidět i řemeslníci jako kovář, krejčí, švec, cukrář, ale také krojovaní nebo lidé v selských kostýmech.

První betlém vytvořil v roce 1223 František z Assisi. Vybral si pro něj jeskyni u vesničky Greccio v Itálii, kterou upravil jako kapli. Byla nejen prvním betlémem, ale také se tam prý konala poprvé půlnoční mše. V Česku mají jesličky a betlémy tradici přes 400 let.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měli jste nebo plánujete svatbu v kostele?
ano
77%
 
ne, měli jsme nebo chceme mít civilní obřad
3%
 
jsem singl a svatbu neplánuji
14%
 
uzavřel (a) jsem nebo plánuji registrované partnerství
6%
 
(Počet hlasů celkem: 138)