Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež František sloužil novoroční bohoslužbu Slavnosti Matky boží Panny Marie

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 1. ledna 2019 13:18
Papež František sloužil novoroční bohoslužbu Slavnosti Matky boží Panny Marie

Papež František
Autor: Malacanang Photo Bureau / Benhur Arcayan / Creative commons

Vatikán -

Papež František během dnešní novoroční bohoslužby velebil nejen Pannu Marii, ale rovněž všechny matky. Jejich láska představuje základ lidstva a je lékem pro dnešní svět, který je často rozdělený a plný samoty, strádání a hořkosti, citovala papeže agentura AP. Tradiční novoroční liturgie se konala u příležitosti církevního svátku Slavnost Matky boží Panny Marie. Katolická církev zároveň slaví 52. Světový den míru.

"Musíme se učit od matek, že hrdinství se projevuje sebeobětováním, síla soucitem a moudrost pokorou," řekla hlava katolické církve ve svém kázání. Právě matky jsou osobami, které vědí, jak děti vzít za ruku a láskyplně je uvést do života, citoval z papežova prohlášení server Crux, který se zabývá zprávami z katolické církve.

Někdy se podle Františka mohou děti začít ubírat špatnou cestou, myslet si, že jsou silné a svobodné, ale stanou se z nich ztracení a zotročení lidé, kteří zapomněli na lásku svých matek a žijí v hněvu a hořkosti. Jak papež rovněž poznamenal, být "lstivý a zákeřný" bývá někdy považováno za známku síly, "nejde však o nic jiného než slabost".

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jaký způsob slavení bohoslužeb je Vám v nouzovém stavu nejbližší?
Sleduji přenosy v televizi
23%
 
Poslouchám rádio
4%
 
Sleduji bohoslužby pasivně přes internet
24%
 
Zapojuji se přímo do on-line živých přenosů
12%
 
Máme vlastní rodinné bohoslužby
23%
 
Dávám si od církve a modlení konečně pokoj
13%
 
(Počet hlasů celkem: 646)