Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Tisíce dobrovolníků vybírají s kasičkami na Tříkrálovou sbírku, potrvá do 14. ledna

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 3. ledna 2019 21:44
Tisíce dobrovolníků vybírají s kasičkami na Tříkrálovou sbírku, potrvá do 14. ledna

Tříkrálová sbírka
Autor: Trikralovasbirka.cz

Praha - Tisíce dobrovolníků v kostýmech tří králů v Česku vybírají příspěvky na charitní služby při tradiční Tříkrálové sbírce. Kromě příspěvků v hotovosti do kasiček dobrovolníků mohou lidé darovat peníze i formou dárcovských SMS, nebo je poslat na sbírkový účet. Sbírka, kterou pořádá každoročně Charita Česká republika, začala 1. ledna a potrvá do 14. ledna. Loni se vybralo jen v pokladničkách rekordních 112 milionů korun.

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v zemi. Do vsí a měst vyráží přes 14.000 kolednických skupinek, dohromady zhruba 50.000 dobrovolníků. Výtěžek je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným, zejména v regionech v místě sbírky. Asi desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

Součástí sbírky bývá také Tříkrálový koncert. Letos se koná 6. ledna v Městském divadle Brno a vystoupí Pavel Callta, Ilona Csáková, Roman Dragoun s kapelou Futurum nebo skupiny Mirai a Zrní. Při loňském koncertu se vybralo 1,8 milionu korun. Koncert je také poděkováním koledníkům, partnerům i všem dárcům a příznivcům.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Souhlasíte s obnovou mariánského sloupu?
Ano
59%
 
Ano, ale až po dohodě ČBK a ERC
13%
 
Ne
26%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 702)