Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Arcibiskupské gymnázium v Praze může skončit. Nedohodlo s řádovými sestrami na nájemném

Kraje: Praha / kir / Deník N / 8. února 2019 12:09
Arcibiskupské gymnázium v Praze může skončit. Nedohodlo s řádovými sestrami na  nájemném

Ilustrační foto
Autor: Flickr.com / Creative commons

Praha - Problémy s hledáním nových prostor do budoucna mohlo mít Arcibiskupské gymnázium v Praze na Vinohradech, napsal včera Deník N. Zřizovatel školy, Arcibiskupství pražské, se totiž nedokázalo dohodnout s majitelem budovy na smlouvě o pronájmu.

Jedná se přitom o spor dvou církevních institucí, budova totiž patří Školským sestrám sv. Františka, podle nichž nebyl zřizovatel schopný podepsat smlouvu ve stanoveném termínu, proto na budovu vypsaly výběrové řízení. Těm budova patří a žádají více peněz na její údržbu. Jednání trvala rok a půl, přesto se obě církevní instituce na výši nájemného nedohodly.

Církevní osmiletá škola působí v budově v Korunní ulici na pražských Vinohradech od roku 1993. Je však možné, že od školního roku 2020/2021 se studenti prestižního Arcibiskupského gymnázia budou muset přesunout do jiných prostor, dodává Deník N.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
VOS Caritas

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Rubriky

Anketa

Jste spokojeni s informováním věřících o hospodaření církve?
Ano
17%
 
Částečně
4%
 
Ne
79%
 
(Počet hlasů celkem: 396)