Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Biskupové, řeholníci i řádové sestry pojedou do Izraele

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 10. března 2019 22:58
Biskupové, řeholníci i řádové sestry pojedou do Izraele

Chrám Božího hrobu v Jeruzalémě
Autor: Flickr.com / Jorge Láscar / Creative Commons

Praha - Příští plenární zasedání České biskupské konference se bude konat v Izraeli. Spolu s českými a moravskými biskupy navštíví kolébku křesťanství i evropské civilizace i představitelé Konference vyšších řeholních představených mužských i ženských řádů. Mezi 11. a 20. březnem navštíví v Izraeli místa, která jsou úzce spojena s dějinami křesťanství. ČTK to dnes sdělila mluvčí ČBK Monika Klimentová.

Biskupové navštíví Nazaret, podle Nového zákona místo Zvěstování Panny Marie a místo, kde Ježíš Kristus ve svém mládí žil. Uvidí místa spojená s Ježíšovými kázáními či místo jeho křtu v Betánii. Nevynechají ani Jeruzalém, kde je čeká mimořádné slavnostní přivítání a představení u Jaffské brány.

Za doprovodu stráže latinského patriarchy se přesunou do chrámu Božího hrobu, kde budou uvítáni latinským, řeckým a arménským patriarchou jeruzalémským. Toto slavnostní uvítání se koná vždy, pokud Jeruzalém navštíví kardinál. V české delegaci je přítomen i kardinál Dominik Duka, předseda České biskupské konference. Česká delegace navštíví i další pro křesťany posvátná místa tohoto města jako Olivetská hora, Getsemanská zahrada nebo chrám Božího hrobu. Budou se společně modlit, meditovat a slavit bohoslužby.

Na duchovní cvičení bude navazovat 117. plenární zasedání ČBK, na kterém budou biskupové a představitelé řeholí mimo jiné debatovat o situaci církve v dnešní společnosti nebo ze zabývat situací ve společnostech spadajících pod ČBK.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Související zprávy a články


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz – růžence

Bankovní spojení

Nový účet bez poplatků: 2900316130/2010 Starý účet 267841001/5500 stále platí.

Rubriky

Anketa

Měla by se zrušit veřejnoprávní média - ČT a ČRo?
Rozhodně ano
13%
 
Spíše ano
1%
 
Spíše ne
2%
 
Rozhodně ne
83%
 
Nevím
1%
 
(Počet hlasů celkem: 902)